ÇALIŞANLARIN BAŞARI ANAHTARI; SONUÇ ODAKLI ÇALIŞMA | Saygılı Rulman
Foto

ÇALIŞANLARIN BAŞARI ANAHTARI; SONUÇ ODAKLI ÇALIŞMA

Günümüzde endüstri ve teknolojideki gelişmelere bağlı olarak çalışma saatleri giderek artıyor. Çalışma saatlerindeki bu artış sonucunda pek çok insan gününün büyük bir kısmını işyerlerinde geçiriyor. Durum böyle olunca hem günü daha başarılı geçirmek hem de işin yoğunluğunda stresten bir miktar uzak kalmak, kişisel performans için önemli bir ihtiyaç haline geliyor. İş saatleri içerisinde size üretkenlik sağlayacak, ofis yaşamınızı keyifli hale getirecek sonuç odaklı çalışma önerilerimize göz atabilirsiniz 😉

Kendinize Ait Bir İş Listesi Çıkartın

İş listesi başarılı bir kariyer için olmazsa olmazlar arasındadır. Üstelik bunu sık sık yaparak zaman geçtikçe kendinize ait çeşitli metot ve uygulamalar geliştirebilirsiniz. Gelen işi yapmak üzere değil, kendinize ait bir iş oluşturmak üzere bir bakış açısı oluşturabilirsiniz.  Şirketinizi kapsayan ve ele alınması gereken her konu sizin için bir iş olmalıdır ve bunu en başından hangi sonuca götürmek istediğinize karar verip yolunuzu ona göre çizebilirsiniz.

Takım Çalışmasına Önem Verin

Takım çalışması doğru işlediği takdirde mucizelere sebep olabilir. 😉 Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, ekipteki kişileri doğru görevlendirmek ve görevlerini anlamalarını sağlamaktır. Başarılı takım çalışması için gidilmesi gereken sonuç noktasında mutabık kalmanız gerekmektedir. Aksi taktirde ekibi zorla elinden tutup öne doğru çekmeye çalışan bir zorlayıcı konumuna düşebilirsiniz.

Sadece İşinize Odaklanmaya Çalışın

İş yerinizde sadece yapılan işe odaklanmak oldukça önem taşıyor. Ancak içerisinde bulunduğumuz iletişim çağı ile birlikte dikkatin dağılması sık rastlanılan bir durum haline geldi. Her gün yüzlerce mail, mesaj ve telefon görüşmesi gibi öğelere maruz kalınıyor. Odaklanamadan hepsini aynı anda çözmeye çalışacak olursanız dikkatinizi toplamanız neredeyse imkânsız hale gelebilir. Ancak iş listenize göre hareket edip önem sırasına göre işlerinizi yöneterek ve çözümü hedefleyerek odaklanma probleminizin üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Unutmayın ki, bir işin bitirmeyi kafanıza koyduysanız bahaneler ile vakit kaybetmeden, bir an önce sonuca ulaşabilirsiniz

Hareket Edin

Bir çalışan olarak performansınızı arttırmak için de bazı yöntemler bulunuyor. Örneğin yazıcıya gitmek, çay almaya gitmek gibi sizi hareket etmeye yönlendirecek faaliyetler ile küçük molalar vermeyi deneyerek işinizi olabildiğince harekete çevirmeye çalışın.  Ekip arkadaşlarınız ile egodan ve yarıştan uzak, keyifli ve eğlenceli ortamlar oluşturmak ofis ortamınızı daha sıcak hale getirecektir.

Kendi Motivasyonunuzu Kendiniz Sağlayın

İstikrarlı ve iş bitirici kişiler için bir işi tamamlamak ve düzgün bir şekilde sonuca ulaştırmak en büyük motivasyon kaynaklarından biridir. Motivasyonunuzu yüksek tutmak için sahip olduğunuz bakış açısı büyük önem taşımaktadır. Takdir görmek üzere sonuç ve başarıya ulaştığınızda dönüşler hayal ettiğiniz gibi olmayabilir. Fakat sorumluluğunuzu yerine getirmek, şirketinizi bir zarardan kurtarmak ya da şirketinizin önünü açıcı bir faaliyete sebep olmak gibi sonuçlara odaklandığınızda “edinilen başarı” size huzur ve motivasyon kaynağı olarak geri dönecektir.

Birlikte yapacak çok işimiz var!