SAYGILI RULMAN ÇÖZÜM ÜRETİYOR | Saygılı Rulman

SAYGILI RULMAN ÇÖZÜM ÜRETİYOR

Türk rulman pazarının öncü isimlerinden biri olan Saygılı Rulman, sektöre değer katmaya devam ediyor. NACHI’nin Türkiye Resmi Distribütörü olan Saygılı Rulman ülkemizdeki rulman tedarik sağlayıcıları arasında ilk beş firmadan biri durumunda.

32 YILLIK TECRÜBESİ VAR

Birçok sektörde rulmanların Türkiye'deki en büyük tedarikçilerden Saygılı Rulman çözüm üretmeye devam ediyor, iş ortaklarına ve müşterilerine en iyi şekilde ürün tedarik eden firma Türkiye'nin yanı sıra Ortadoğu ve Avrupa'nın aranılan markaları arasında yer alıyor. 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan ve işlerin başına geçen Saygılı Rulman Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı, "Mezun olur olmaz, 1992 yılında da Saygılı Rulman Genel Müdürlüğü görevini yürütmeye başladım. Şuanda da yine Saygılı Rulman A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekteyim. Tabii o günden bugüne pek çok şey değişti. Saygılı Rulman benimle, ben Saygılı Rulman ile büyümüş olduk. 1986 yılında 50 metrekarelik bir dükkanda ticari hayatına başlamış bir firma iken bugün 10 bin metrekarelik kapalı alanda 13 bin 500 palet kapasiteli bir tesiste, genç yeteneklerle ve dinamik kadromuzla iş hayatımızı devam ettiriyor, büyüme gayretimizi de daima canlı tutuyoruz" dedi.

ZAMANDAN TASARRUF ETTİRİYORUZ

Saygılı Rulman'ın odak noktasının üretimde sürdürülebilirliği sağlamak olduğunun altını çizen Bilal Saygılı, "Bizler üretim aksamasın, ülkemizde her daim çarklar dönsün, yarınların inşası daim olsun anlayışı ile çalışıyoruz. Ürün yelpazemizde rulmanlar, yataklı rulmanlar, rulman yatakları, güç aktarım ürünlerimizde zincir, zincir dişli, kayış, kasnak, konik burç, kaplin, povverlock gibi ürünler yer alırken, montaj-demontaj ekipmanları da bulunmaktadır.

Bu ürünlerle ilgili hızlı ve doğru tedarik sağlamanın yanı sıra, müşterilerimize ihtiyaç duydukları teknik destek ve mühendislik hizmetleri de sunmaktayız. Hızlı ve doğru tedarik sağlamak adına, teknolojik uygulamaların hayatımıza getirdiği kolay erişilebilirlik kavramının da artık ihtiyaca dönüşmüş olduğunu görmenin farkındalığı ile, yakın zamanda yeni bir uygulamayı da devreye sokmuş bulunmaktayız, iş ortaklarımızın ürün, stok, fiyat, sevkiyat gibi sipariş aşamalarını tek bir ekranda görebilmelerini sağlayan B2B sistemimiz ile internet sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha az zaman ve enerji harcayarak gidermelerine imkân sağlıyoruz. Bu sistem ayrıca, iş ortaklarımızın sipariş aşamalarının da ötesinde, yurtdışı üretim süreçleri de dahil olmak üzere tedarik zincirinin tüm adımlarına hakim olmalarını sağlayacak bir platform sunuyor" şeklinde konuştu.

MÜŞTERİMİZE TERZİ USULÜ ÇALIŞIYORUZ

Premium segment rulmanlarda dünyanın sayılı markalarından olan Japon menşeli NACHI rulmanlarının Türkiye Resmi Distribütörlüğü'nü Saygılı Rulman olarak yürütmekte olduklarının altını çizen Bilal Saygılı sözlerini şöyle sürdürdü: "NACHI markasını sadece Türkiye'de değil, aynı zamanda Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Balkanlarda da temsil ediyoruz. NACHI ile olan ilişkimiz yüksek marka farkındalığı oluşturmaya yönelik takdir gören çalışmalarımız sayesinde her geçen gün güçlenerek sürüyor. Saygılı Rulman olarak 30 yılı aşkın süredir Türkiye pazarına hizmet sunuyoruz. Uzun yıllara dayanan bu tecrübemiz bize sektörün ihtiyaçlarını doğru anlama imkânı sundu. Bu anlayış ise bize doğru markalarla çalışma, sektörün ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunacak ürünü tedarik etme ve hizmet sunma şansı sağladı. Tam da bu noktada, ETERNO Plus, ETERNO Rulman ve ETERNO Güç Aktarım Ürünleri markalarımız doğdu. Patent ve mühendislik çalışmaları bize ait olan ETERNO markamız, sektördeki açıkları görerek, ihtiyaca yönelik üretimi de mümkün kıldı. Bir terzi misali, müşterimizin talebine ve ihtiyacına uygun ürünü tedarik ediyor, mühendislik hizmetlerimizle de tam entegrasyon sağlıyoruz. Yataklı rulmanlar ile ilgili yine yüksek itibar sahibi markalardan biri olan, ABB firmasının bünyesindeki ABD menşeli DODGE-BALDOR markası ile ürün tedariğini ayrıca, Çek menşeili RUBENA marka V-Kayışlarının Türkiye Resmi Distribütörlüğünü yürütmekteyiz. Kritik uygulamalardaki sızdırmazlığı, sönümlemeyi ve korumayı sağlayan, mühendislik polimer çözümleri sunan, dünya lideri konumunda bir firma olan İsveç menşeli Trelleborg ile distribütörlük çalışmamız geçtiğimiz sene başladı. Rulman sektöründe önemli bir marka bilinirliğimiz var. Geniş stok alanımız, çeşitliliği yüksek ürün gamımız bize farklı birçok alanda tedarik sunma olanağı tanıyor. Tüm endüstriye yönelik rulmanları Saygılı Rulman raflarında bulmak mümkün. Her sektörün ihtiyaç ve taleplerini yıllara dayanan birikimlerimiz ile tespit edip, sektör özelinde çözümler üretiyoruz."

İLK 5 FİRMADAN BİRİYİZ

Endüstri 4.0 ile pek çok sektörün değişim sürecinde olduğunu ifade eden Saygılı, "Rulman sektörü de bu kaçınılmaz değişimi yaşıyor. Rulman, kullanımı itibari ile hata payının en aza indirgendiği ürünü üretebilen, yani en hassas üretimi ortaya koyan markanın fark yarattığı bir alan. Hassasiyet rulmanın doğasında var. Türkiye Resmi Distribütörü olduğumuz NACHI markası, bu noktada uzun geçmişi olan bir teknoloji firması. NACHI kendi ürettiği rulmanların çeliğini de kendisi üreten bir firma olmanın yanı sıra, üretim otomasyonunu sağladığı robotlarını da kendisi üretiyor. Dijitalleşme ve robotlaşma, üretim hassasiyetlerini artırırken, aynı zamanda maliyetlerin azalmasına da katkı sağlıyor. Bu sayede, kaliteli ve kesintisiz üretim mümkün kılınmış oluyor. Türkiye'deki rulman pazarı hacminin 3,5 milyar lirasının üzerinde bir büyüklüğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Saygılı Rulman olarak, bu sektörde ülkemizin tedarik sağlayıcıları arasında ilk beş firmadan biriyiz" diye konuştu.

 

 

Birlikte yapacak çok işimiz var!