×

Kâğıt sektörü genellikle temizlik, baskı yazı, ambalaj kâğıtları, karton, mukavva, oluklu mukavva ve kâğıt torba üretimlerini kapsamaktadır. Sektörde hammadde olarak selüloz kullanılırken entegre kraft kâğıdı tesislerinde de tomruk kullanılmaktadır.

Diğer üretim tesislerinde ise üretim türüne bağlı olarak hazır selüloz ithal edilmektedir. Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından temin edilen atık kâğıtlarla birlikte samanın da hammadde olarak kullanıldığı görülmektedir.

Kâğıt üretim prosesinde; hammadde olarak kullanılan yaşlanmış ağaçların kesilmesiyle üretime başlanır. Ağır yüklerden oluşan bu prosesin devamında suyun ve yüksek sıcaklığın etkisiyle büyük merdaneler ve konveyör bantlardan geçirilerek inceltilen hamur, fırınlanarak en son kağıt halini alır.

Saygılı Rulman; yüksek sıcaklığın , buharın ve yük taşıma kapasitesinin fazla olduğu uygulamalara göre rulman ve güç aktarım ürünleri seçimlerinizi uzman mühendislerimiz eşliğinde yapar ve tedarik sürecini en hızlı şekilde sağlayarak sektöre destek vermektedir.