YENİ YILDA YENİ KARİYER HEDEFLERİ | Saygılı Rulman
Foto

YENİ YILDA YENİ KARİYER HEDEFLERİ

Yeni yılda yeni kariyer hedefleri koymanın zamanı geldi!

Yeni yılı karşılamamıza sayılı günler kaldı. Hepimizin düşüncelerinde yeni yılda neler yapacağımıza dair fikirler oluşmaya başladı. Özel yaşantınız ve sevdikleriniz için yeni yıl düşünceleriniz şekillendiğine göre sıra geldi yepyeni bir yılda kariyerinizde zirveye giden yol için hızlı bir başlangıç yapacağınız yeni kariyer hedeflerine.  Bu yazımızda hayallerinizi gerçekleştirmek için atacağınız en önemli adımlardan biri olan kariyer hedeflerinize yardımcı olacak adımlara değineceğiz.  

- Seçeneklerinizi Değerlendirin

Yeni bir yıla adım atarken kariyer planlarınız için önünüzdeki tüm seçenekleri değerlendirmeye alın. İşinizi geliştirmek, kendinizi eğitmek adına neler yapabileceğinizi listelemek gelecek adımlarınızı planlamanıza yardımcı olacaktır.

- Gerçekçi Hedefler Belirleyin

Kariyer hedeflerinizi belirlerken gerçekçi planlar hazırlayın. Örneğin tecrübeniz yetersiz ise yalnızca 2 ay içerisinde yönetici olmayı hedeflemek yerine tecrübenizin sizi götüreceği bir üst seviyeye çıkmayı planlamak daha gerçekçi olacaktır. Gerçekçi hedefler belirleyerek hayal kırıklığına uğrama riskinizi de azaltmış olabilirsiniz.

- Motivasyonunuzu Yüksek Tutun

Motivasyon harekete geçmenizi sağlayan itici güçtür. Motivasyon aynı zamanda devamlılık ve bir şeyi elde etmek için beraberinde ısrarı getirir. Motivasyonunuzu her daim yüksek tutmak ve çalışma konusunda ısrarlı olmak beraberinde başarıyı getirir. Sizi hiçbir şeyin durdurmasına izin vermeden, motivasyonunuzu yüksek tutarak çalışmak; kariyer hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

- Takım Ruhunu Benimseyin

Kariyer basamaklarını tırmanırken güçlü ilişkiler kurmak yükselişinizi destekler. Birlikte çalıştığınız insanlarla takım ruhunu yakalamak işinizi her zaman bir adım öne taşır. Takım ruhunu benimseyerek kariyerinizdeki verimliliğin artışını gözlemleyebilirsiniz.

 

Kariyer hedeflerinizi belirlerlerken size yardımcı olacak yukarıdaki maddeleri planlama yaparken gözden geçirmeyi  ihmal etmeyin ;)

Mutlu Yıllar!

Birlikte yapacak çok işimiz var!